Blog post

Hans&Gratel Pankek Evi

İşte karşınızda Hollanda’da gitmekten aşırı keyif aldığım, haydi çocuğu götürelim de sevinsin garip deyip kendimi eğlendirdiğim bi yer Hans& Gratel Pankek Evi. Bu arada biz yıllarca Hansel ve Gratel dedik, o aslında Hans and Gratel 🙂 Neyse bu müthiş aydınlanmayı yaşadıysak konuya devam edelim…

Hangimiz çocukluğumuzun masallarındaki rengarenk evlerde oturmak, o evlerin bahçesinde oyunlar oynamak istemedik? Yaş kaç olursa olsun o istek hep oldu içimizde heydi hep birlikte itiraf edelim 🙂 Neyse özetle; hikayesi her ne kadar ürkütücü olsada Amsterdam merkeze 45 dakika uzaklıktaki Hans& Gratel Pankek Evi ile çocukluğunuza geri dönebilir, çocuğunuzun yerinde olmak isteyebilirsiniz.

Hans& Gratel masal evinin her köşesi itinayla dekore edilmiş ve mimari olarak birçok etkileyici detay düşünülmüş. Tavandan ters şekilde sarkan bebekler, mobilyalar, çerçevede prensesten cadıya dönüşen görseller ve neler neler… Burada yemeğinizi yerken birden tabağınızın bulunduğu masa alçalmaya başlayabilir, ya da zemin çökebilir. Tam herşey yoluna girdi derken tavan kısmında açılan camdan giren rüzgarla tekrar masalın içerisine dalabilirsiniz. Mimari kısmı gerçekten etkileyici:) Baya baya para harcamışlar buraya. Biz her gittiğimizde ‘burası ne kadara yapılır’ diye konuyu masaya yatırıyoruz, çözüm bulamayıp ‘neyse adamlar yapmış’ aşamasına geçip konuyu kapatıyoruz.

Menü ağırlıklı olarak, sandviç, krep üzerine. Bizim favorimiz kahvaltı için gidersek omletli sandviç ve nutellalı krep. Öğle saatlerinde gidersek; nachos ve yine nutellalı krep :):)

Pankek evinde hem restoranın içerisinde hem de bahçe kısmında çocuklar için onlarca oyun alanı var. Restoranın içini labirent gibi çevreleyen kaydıraklar Efe’nin vazgeçilmezi. Burada ortalarda cadı burnuyla koşuşturan bir sürü çocuk görebilirsiniz çünkü çocuk menüsünün hediyesi cadı burnu :):):)

Bahçe kısmında kocaman bir masal evinin içerisine yapılmış dev kaydıraklar, bisiklet pistleri, zıplama alanları, kum havuzları bulunuyor. Biz buraya her gittiğimizde minimum 4 saatimizi geçiriyoruz. Buraya rezervasyon yaptırıp gitmenizde fayda var, özellikle hava güzelse yer bulamayabilirsiniz. Soğuk havada giderseniz, hava yağmıyor ise yemekten sonra mutlaka dışarıda bi kahve için, bahçe kısmı da aşırı keyifli.

Rezervasyon için bu linki kullanabilirsiniz. Burası Amsterdam’dan ortalama 40-50 dk. sürüyor, araba şart çünkü yer ormanın ortasında. Vaktiniz varsa gidin, pişman olmayacaksınız. Bu arada burası masal köy Giethoorn’un güzergahında. Yani giderken veya dönerken güzel bir alternatif olabilir.

Buradaki fotoğraflar yetmedi diyorsanız instagram hesabımda profilde sabitlenmiş Hans& Gratel fotoğraf ve videoları var 🙂

Umarım bizim kadar sizde seversiniz 🙂

İpek

Bu paylaşımlar da ilginizi çekebilir...

Önceki yazılar...

Eski yazılar...