Blog post

Yucatan Yarımadasında Bir Ada; Cozumel

Hayatımızın en keyifli tatillerinden birisi sanırım Meksika’nın Yucatan yarım adasına yaptığımız muhteşem turdu. Dinlendiğimiz, eğlendiğimiz, bol bol heyecanlandığımız ve hayatımızda ilk kez görüp deneyim kazandığımız unutulmayacaklar arasında yerini alan bir tatildi.

Cancun’a doğru yollardayız; ilk durak Isla Cozumel

Panama’da direk olarak Cancun’a uçtuk ve sık yapılanın aksine Cancun’da konaklamadık.

Uçağımız Cancun’a indiğinde ilk iş aracımızı kiraladık. Cancun havaalanından alacağımız aracı gitmeden www.rentalcars.com adresinden kiralamıştık. Havaalanından çıkınca firmanın servisleri ile 5 dakika mesafedeki ofislerine gidip aracımızı aldık. Cancun’da ufak bir tur atıp 2 günümüzü geçireceğimiz Isla Cozumel için yola düştük.

Isla Cozumel için feribotumuz Playa Del Carmen‘den kalkıyordu bu sebeple ilk hedef Playa Del Carmen için yola koyulduk.

Cancun- Playa Del Carmen Arasında Neler Yaptık?

Acıkan karnımız için bir sonraki adres Cancun’a 15-20 dakika uzaktıktaki Puerto Morelos idi. Akşamüstü saatlerinde deniz kenarında oldukça keyifli şekilde yedik yemeğimizi. Hızlıca verilmiş bir karardı ‘Pelicanos Restaurant’ fakat çok sevdik, bilginize 🙂

Isla Cozumel’e Ulaşım

Biz Cozumel Adası’na Playa Del Carmen’deki transfer noktasından geçtik. (Playa Del Carmen kısmını ayrıca anlatacağım :)) Biletimizi maksimum 3 saat öncesinden aldık. Winjet ve Ultramar‘ın satış noktaları sahilde, kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Biz Winjet’i seçtik fakat hem çok rötarlı kalktı hem de modeli yüzünden ulaşım süresi çok uzundu ve salladı. Bu sebeple uzaktan izledik, Ultramar daha iyi gözüktü gözümüze 🙂

Isla Cozumel

Gelelim ada kısmına. Ada tahmin ettiğimizde büyüktü, keşke araçla geçseydik dedik. Genelde taksi kullandık fakat adada taksi bulmak zor, talep çok 🙂 Bu arada Playa Del Carmen’in 15 dk. ilerisinde araçlı feribot alternatifi de var, ilgilenenlere duyulur. Adada çok fazla koy var, alternatif çok fazla, bu sebeple buraya vakit varsa birkaç gün ayrılabilir.

Biz otelden çıkmayalım, denize de oradan girelim dediğimiz için Westin Cozumel Otel‘de kaldık. Konum itibariyle muhteşemdi, manzarasını merak ediyorsanız videomuza göz atın ::)

Cozumel Adasıyla ilgili özet olarak şöyleyeceğim tek birşey var. Suyun altı suyun üstünden de güzel. Saatlerce şnorkel ile vakit geçirebileceğiniz, dalış yapabileceğiniz, denizden çıkmak istemeyeceğiniz bir nokta burası, çok keyifli.

Cozumel’de 1 gece yemek için dışarı çıktık, iyiki de çıkmışız, işte yolunuz oralara düşerse mutlaka uğrayın diyeceğimiz bir adres: Guido. Gidin, sonra haberleşiriz 🙂

Cozumelle ilgili bol yüzmeli, yatmalı, dinlenmeli 2 günümüz böyle geçti, sonrasında da yola devam dedik…

Bir sonraki durak XCaret Park…

İpek

Bu paylaşımlar da ilginizi çekebilir...

Post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazılar...

Eski yazılar...