Blog post

Hollanda’nın En Güzel Lale Tarlaları Nerede?

Bu yazı serisinde sizlere Hollanda’daki lale rotalarından, en güzel konsept fotoğraf çekebileceğiniz lale bahçelerinden ve e-scotter ile gezebileceğiniz rotalardan bahsedeceğim. Hazırsanız başlıyoruz.

Hollanda’da Lale Döneminde Konsept Fotoğraf Çekebileceğiniz Noktalar Bu Yazıda…

Hollanda’da klasiklerle geçen ilk senemiz, kapanmayla geçen 2. senemizden sonra bu sene lale rotalarının hakkını verdik. Konuyu uzatmıyorum ve tecrübe ettiğimiz rotaları sıralıyorum. Umarım sizler de bizim kadar keyif alırsınız.

Hollanda’nın Vazgeçilmesi Lisse

İlk senemizde meşhur çiçek bahçesi Keukenhof ve bulunduğu bölge Lisse hakkında uzun uzun yazmıştım. O yazılara buradan ulaşabilirsiniz.

Gelelim bu sene Lisse bölgesinde bulduğumuz güzel fotoğraf çekebileceğiniz, lale satın alabileceğiniz ve belki de kahve keyfi yapabileceğiniz yerlere. Bu arada hepsini gittim, gezdim, öyle okuyup ezbere bilgiler değil yani 🙂

1- The Tulip Barn

Burası dekoratif eşyalarla lale fotoğrafı çekmek isteyen kişiler için hedefi tam 12’den vuran bir adres. Piyanodan, salıncağa, top küvetinden, koltuğa kadar bir çok dekoratif eşyadan istediğinizi seçebilirsiniz. Bu özel alanın girişi 4 euro. Mekanda ayrıca çiçek deposu, minik bir kafe, çocuklar için oyun alanı da (toprak pistte arabalar vs.) mevcut.

2- Passion For Tulips

Burası keşifte karşımıza çıkan, henüz keşfedilmemiş bir yer. Dekoratif salıncağı, klasik arabası, aşırı ilgili işletmecisi ile keyifle fotoğraf çekileceğiniz bir yer. Ben burayı çok sevdim.

3- De Tulperij

Buraya geldiğimiz ilk sene keşfettiğimiz ve bizde yeri ayrı olan yer. Fotoğraflara bakınca ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bu bölge ile ilgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

4- Fam Flower Farm

Buraya gittik fakat o kadar kalabalıktı ki korona dönemi riske atmak istemedik. Önümüzdeki hafta tekrar gideceğiz fakat yazımı okuyanlar kaçırmasın diye şuraya eklemek istedim 🙂

5-Tulip Experience

Çokta fazla bir şey yazmaya gerek yok, adı üstünde. Burası e-scotter rotamız üzerindeydi o sebeple fazla vakit geçiremedik fakat listemizde. Oldukça büyük, düzenli ve keyifle dolaşıp çiçekler hakkında bilgi alabileceğiniz, fotoğraflarınızı çekebileceğiniz bir yer.

Bu paylaşımlar da ilginizi çekebilir...

Post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazılar...

Eski yazılar...