Blog post

Çocukla Araçta Güvenli Seyahat Yöntemi

Merhaba çocukla seyahat edenler 🙂 Girişi böyle yapmamda sakınca yok bence çünkü büyük ihtimalle sadece siz okuyacaksınız 🙂

Gelelim konumuza… Çocukla güvenli seyahat. Efe ile öyle yerleri gezdi öyle yerlere girip çıktık ki kendi içimizde de hep sorguladık bu konuyu. Çocuk için yorucu olması ayrı bir konu, çocuk için tehlikeli olması apayrı bir konu çünkü.

İşte tam da bu noktada özellikle Güney Amerika bölgesindeki seyahatlerimizde kiraladığımız araçlarda araba koltuğu olmaması veya kullanmak zorunda kaldığımız otobüslerde, trenlerde kemerlerin büyüklere göre ayarlanmış olması bizi çok zorladı. Bu zorlandığımız anlarda da videoda paylaştığım yelek hayatımızı kurtardı.

Çocuklarını araba koltuğu olmadan, kemer bağlamadan arabanın içerisinde özgür bırakan ebeveynleri anlamıyorum, anlamayacağım ve çok da sinirleniyorum. Tabi bir de araba koltuğuna oturtup kemerini bağlamayanlar var. Neyse uzaktan kimseyi eleştirmek istemiyorum tabi ki ama Allah korusun, bir kazanın geri dönüşü yok maalesef 🙁

Özetle paylaştığım yeleği asla reklam amacıyla paylaşmıyorum, kullandım memnun kaldım ve öneriyorum. Sadece seyahatlerde değil günlük taksi vs. kullanımlarımızda da rahatlıkla kullanabiliriz.

Ürünün farklı versiyonları var, farklı markalar satıyor. Googlea ‘safe rider travel vest’ yazarsanız tüm alternatifleri görebilirsiniz. Ben de örnek olması amaçlı buraya bir link bıraktım.

Ve işte nasıl kullanıyoruz kısmı:)

Bu paylaşımlar da ilginizi çekebilir...

Önceki yazılar...

Eski yazılar...