Merhaba, İpek ben. 2014 yılından bu yana daha bi iç içeyim bu blog sayesinde sizlerle. Yıllardır deftere, kağıda, bazen bir word sayfasına karaladıklarım bu link sayesinde artık güvende… İnsanın hayatındaki büyük değişimler bişeylere sebep olur ya hep, benim de yazdıklarımı bu platforma taşımam böyle oldu aslında. Efe’nin doğumuyla birlikte, yaşadıklarım, hissettiklerim, yaptıklarım, yapamadıklarım daha bi değerlendi benim için ve bir şekilde ulaştı size yazdıklarım… 

Çok uzun değil birkaç yıl öncesine kadar 10 yıllık kariyerine İnsan Kaynakları alanında devam eden bir beyaz yakalıydım. Çekirdek ailesiyle yakaladığı her tatil fırsatını değerlendirmeye çalışan, gezmeyi, keşfetmeyi, keyfini çıkarmayı seven, gezme konusunda üşenmek nedir bilmeyen 🙂

Bundan tam 4 sene önce yurt dışında gezmenin yerini, yurt dışında yaşamak aldı hayatımızda. Çıktığım seyahatlerde hep geri dönmeği düşünen ben hiç heveslenmemiştim başka bir ülke de yaşamaya, hep gezip görüp geri dönmek vardı benim aklımda. Fakat ne kaybedebiliriz, ne çıkar ki denemekten dedik ve uzaklara olan tutkumuz bir  yuvaya dönüştü, Orta Amerika’nın tropik cenneti Panama ‘ya yerleştik. Farklı bir kıta, ülke, iklim şartları, dil vs. derken sakin geçmesini beklediğimiz hayatımız daha da hızlandı, keyiflendi. Biz de ailecek eğlenerek, öğrenerek, bulunduğumuz konumun avantajlarından faydalanıp kendimize yeni rotalar çizerek, hayatımızın bu yeni döneminin keyfini çıkardık. Panama’da geçirdiğimiz rüya gibi 3,5 sene sonunda hayatımızda büyük bir virajı dönerek Amsterdam’a taşındık. Yeni evimize, hayatımıza, Dutch kültürüne alışmaya çalıştığımız bu günlerde bir evimiz Türkiye’ye olan yakınlığımızın avantajı, diğer evimiz Panama’ya olan özlemimizle yarışırken deneyimlerimiz, sizlerle paylaştıklarımız da çoğalıyor. 

 

Ve ben elimden geldiğince her anımızı fotoğraflayıp, kendimce notlar alıp  bu blog sayesinde sizlere aktarıyorum. Belki de bu şekilde uzakları yakın ediyorum kendime…

 

 

 

Şimdilik benden bu kadar, tanıştığımıza memnun oldum:)

İpek Evci

 

Comments (18)

 • Ebru

  6 Mayıs 2014 at 2:10 pm

  Kurbaa Prensin annesi İpek 🙂

  1. ipek evci

   26 Mayıs 2014 at 10:16 pm

   Deniz kuzusunun annesi Ebuuu:)

 • Selcan Güleç

  28 Mayıs 2014 at 3:39 pm

  Çalışan anne olarak da herşeyi gayet iyi yürütürsün sen İpek ,) Blogu açmakla iyi düşünmüşsün, Efe’ye de maşallah, senin gibi güler yüzlü 🙂 Allah bağışlasın..

  1. ipek evci

   29 Mayıs 2014 at 9:10 pm

   Çok teşekkürler canım:) Efe’ye büyükkk bir hatıra bırakacağım:)

 • olebibaktim

  21 Ocak 2015 at 10:04 am

  Blogunu sevdim 🙂

  1. ipek evci

   22 Ocak 2015 at 10:40 am

   🙂 Sağol canım:)

   1. Merhaba

    1 Şubat 2022 at 4:40 pm

    Merhaba İpek Hanım,
    Panama’da müdürümüz Mehmet Beye tercuman lazımdı. Yardımcı olabilir misiniz?

    Teşekkürler

 • Muhsin Karakurum

  5 Mart 2018 at 12:45 am

  Selam İpek Hanım,Yazınızı gazetede gordum.Ben’de Türkiyeden özel bir firmanın yöneticisi olarak bir süredir Panama’dan bulunmaktayım.Yeni geldigim icin Panama’da pek tanıgım Turk yok.Dilerseniz sizlerle irtibat kurmak isterim.

  1. ipek evci

   30 Kasım 2018 at 5:32 pm

   Merhaba, mesajınızı yeni fark ettim. Hala Panama’da mısınız?

 • pronectus

  5 Mart 2018 at 2:22 pm

  Hayatınızı yaşayın…YAY burcu musunuz..??Ben YAY burcuyum ama sizin kadar şanslı değilim…!!!

  1. ipek evci

   30 Kasım 2018 at 5:32 pm

   Yok yay değilim… Ama konunun şansla ne alakası var onu da anlayamadım 🙂

 • TOLGA ATAGÜL

  12 Ocak 2019 at 9:51 pm

  Merhaba İpek hanım,
  Benim de dahil olduğum bir çok kişinin hayalini gerçekleştirip güzel bir ülkede yaşamayı tercih etmişiniz, bu cesaret için tüm ailenizi kutlarım. Benim de 5 yaşında bir kızım var, kendisinin gelişimi için ekonomik savaş / sınav / geçim derdi için tüm ömrünü harcamak zorunda kalmayacağı keyifli bir ülke arayışındayken sizin röpörtajınızı okudum.

  Kendim uzun yıllardır kendi sektöründe isim yapmış Türkiye ve çeşitli ülkelerde inşaat işi yapan özel bir firmada Muhasebe müdürü olarak çalışmaktayım.

  Yazınızı okuduğum günden beri Panamaya yerleşmeyi araştırıyorum.

  Sizden ricam, Panamada bir çocuk büyütmenin Türkiye’de büyütmek ile artısı ve eksisini kıyaslayabilir misiniz ?

  Eğitim durumu nasıldır , sağlık hizmetleri nasıldır , avrupa ülkelerinde tanınan isim yapmış üniversiteleri varmıdır, iş hayatı nasıldır( ki bunu birazcık da kendim için soruyorum 🙂 )

  Genel anlamda bizlerle paylaşabileceğiniz bilgiler varsa mutlu oluruz.

  Saygılar,

  Tolga ATAGÜL

  1. ipek evci

   13 Ocak 2019 at 4:48 pm

   Tolga Bey, konuyla ilgili detaylı bir yazı hazırlıyorum çok yakın bir zamanda paylaşacağım umarım sorularınızın cevapları o yazılarda olacak.

 • TOLGA ATAGÜL

  14 Ocak 2019 at 12:25 am

  Teşekkürler İpek hanım,
  Takip ediyor olacağım.

 • Paula Vinajera

  19 Ağustos 2020 at 10:40 pm

  Hola Ipek soy Paula la Propietaria del Hostal Abanicos Habana. Gracias a Ustedes por visitar nuestra casa .Muchas gracias por tus recomendaciones en tu blog… Espero volver a verlos algún día…Saludos a tu Esposa y tú Bello Niño…
  Paula Vinajera.

  1. ipek evci

   14 Eylül 2020 at 12:22 pm

   Hola, como estas? Estoy muy feliz con tu mensaje 🙂 Actualizare la publicación de mi blog y mencionare sobre su nuevo casa.
   espero que algún dia nos quedemos en tu nuevo casa 🙂

   Hasta luego 🙂

   İpek

 • sarrdar

  7 Aralık 2022 at 6:08 pm

  harikasın çok güzelsin

 • Resul

  16 Haziran 2023 at 3:11 am

  İpek hanım merhaba öncelikle sizi çok tebrik ediyorum efendim ben Panama’ya yerleşmek niyetindeyim ev alabilecek durumdayım fakat malum farklı bir ülke olduğu için geldiğimiz zaman sizden ya da değerli eşinizden bu konuda yardım alabilir miyim malum farklı ülke ve bir vatandaşınız orada olması çok güzel bir olay bana cevap yazabilirseniz çok minnettar olurum iyi günler dilerim

Post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir